Kombiden Sıcak Su Gelmiyor? Sebebi ve Çözümü

j

Sevgi Tesisat

}

01.20.2023

Günlük hayatımızın en önemli cihazlarından bir tanesi olan kombiler, ısınma ve sıcak su ihtiyacımızı karşılamaktadır. Kombilerde herhangi bir problem olduğunda ise ne yazık ki önü alınamaz sorunları ortaya çıkarmaktadır. Kombiden sıcak su gelmemesi de bu sorunlardan bir tanesidir. Bu şekilde sıcak su ihtiyacı karşılanamadığı için pek çok ihtiyaç gerçekleştirilemeyecektir. Peki, neden kombiden sıcak su gelmiyor? Sebebi ve çözümü nedir? Şimdi bunun detaylarından bahsedelim.

Kombi Neden Suyu Isıtmaz?

Sıcak su ihtiyacı, günümüzde bulaşık yıkama, kişisel temizlik ve daha pek çok alanda son derece önemlidir. Hayatımızın kolaylaşması ve hijyenin sağlanması açısından son derece önemli olduğu için böyle bir sorunla karşılaşmak, günlük hayatta çeşitli sıkıntıların baş göstermesine sebep olacaktır. Kombi çalışıyor ama sıcak su gelmiyor? diyorsanız, şimdi bunun sebeplerinden söz edeceğiz.

 • Kombi bar seviyesi 1’in altında ve 2’nin üstünde olmamalıdır. Bu seviyelerin altında ya da üstünde olması, kombiden sıcak su alınamamasına sebep olabilir. Kombi Basıncı Neden Düşer? isimli içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.
 • Şalter kapalı olabilir. Şalterin kapalı olması, kombiden sıcak su gelmemesine, kombinin çalışmamasına sebep olacaktır.
 • Kombinin sıcak su sensöründe bir arızanın oluşması da sıcak suyun gelmemesine sebep olur. Mutlaka teknik servise başvurmanız gerekir.
 • Kombiye gaz girişini sağlayan vananın kapalı olması da sıcak su gelmesini engelleyecektir.
 • Kombilerde sıcak suyun derece ayarı bulunur. Bu ayar çok düşük olursa, yeterli sıcaklıkta suyun alınamamasına sebep olacaktır.
 • Eğer arıza ışığı yanıyorsa, kombinizi kullanamazsınız. Bu durumda arıza giderilmesi gerekir.

Yukarıda yer alan sebepler, kombinin sıcak su vermesine engel olacaktır. Buna sebep olan durumların bazılarını kendiniz çözebilseniz de birçoğunu ne yazık ki kendiniz çözemezsiniz. Böyle bir durumda da uzman teknik servislerden yardım almanız gerekir. “Kombi petekleri ısınıyor, sıcak su gelmiyor” şeklinde bir şikâyetiniz varsa, burada bahsedilenler size rehber olabilir. Şimdi kombi markalarına göre oluşabilecek durumlardan söz edelim.

ECA Kombi Sıcak Su Gelmiyor

Sık tercih edilen kombi markalarından bir tanesi olan ECA, çeşitli özelliklere sahip kombileri ile popülerliğini artırmaktadır. Ancak bazı durumlarda ECA marka kombilerin sıcak su vermeme sorunu olabiliyor. Peki, neden ECA kombiden sıcak su gelmiyor?

 • Gaz vanası kapalı olabilir.
 • Kombiye elektrik gelmiyor olabilir.
 • Sıcak su sensöründe arıza olabilir.
 • Kombi basınç düzeyi 1.2 ile 2 arasında olmayabilir.
 • Kombi bakımsız olabilir.
 • Tesisattan kaynaklı bir problemler ortaya çıkmış olabilir.

Yukarıda, ECA marka kombilerde en sık karşılaşılan sıcak su arızalarını sizin için listeledik. Bu arızalardan bazılarını kendi yöntemleriniz ile çözebilseniz de pek çoğunda uzman kombi firmalarından yardım almalısınız.

Baymak Kombi Sıcak Su Gelmiyor

Ev ve ofislerde çeşitli özellikleri ile Baymak marka kombilerle karşılaşıyoruz. Kullanımı son derece avantajlı olan kombilerde, bazı durumlarda sıcak su alamama sorunu ile karşı karşıya kalınabiliyor. Peki, neden Baymak kombiden sıcak su gelmiyor?

 • Kombinize elektrik ya da gaz gelmemesi,
 • Su basınç seviyesinin 1’in altında kalması ve
 • Kombinin arıza vermesi, Baymak marka kombide sıcak su gelmesinin önüne geçecektir.

Bunlara ek olarak kombide NTC, anakart, pompa ya da üç yollu vana arızası oluşması durumunda da sıcak su gelmeme sorunuyla karşı karşıya kalınır. Bu durumda mutlaka profesyonel bir teknik servisten yardım almalısınız.

Vaillant Kombi Sıcak Su Gelmiyor

Pek çok alanda sıklıkla kullanılan Vaillant marka kombilerde sıcak su gelmeme sorunu ile karşı karşıya kaldığınızda dikkat etmeniz gereken bazı noktalar olur. Belirtilecek olumsuz durumların bazılarını kendiniz çözebilseniz de bazılarında da uzman bir teknik servisten yardım almanız gerekir. Peki, neden Vaillant kombiden sıcak su gelmiyor?

 • Kombiye gaz ve elektrik gelmezse,
 • Bar seviyesi 1’in altında kalmışsa,
 • Arıza ışığı yanmışsa,
 • Kombiye uzun süre bakım yapılmamışsa,
 • Tribün, fan, elektronik kart ve NTC gibi parçalar arızalanmışsa, kombiye sıcak su gelmeme sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bu durumlardan bir tanesinin gerçekleşmesi halinde, sıcak su ihtiyacınızı karşılayamazsınız. Özellikle kombinizde arıza ışığı yanıyorsa, riske atmadan uzman bir teknik servisten destek almanız gerektiğini unutmamalısınız.

Kombilerde Otomatik Hava Sızdırması

Buderus Kombi Sıcak Su Gelmiyor

Çeşitli alanlarda sıklıkla tercih edilen Buderus marka kombiler, sıcak su vermeme arızası ile kullanıcılarını karşı karşıya bırakabiliyor. Ancak bu her marka kombide olabileceğinden endişelenmeye gerek yok. Peki, neden Buderus kombiden sıcak su gelmiyor?

 • Ana şalterin çalışmaması,
 • Kombiye elektrik gelmemesi,
 • Gaz aktarımının sağlanmaması,
 • Devre elemanlarında arıza oluşması ve
 • Kombinin bakımsız olması gibi durumlarda kombinize sıcak su gelmeyecektir.

Eğer sıcak suyun gelmemesi durumunda gaz ve elektrik kontrolünü yapabilir, bar düşükse onu artırabilirsiniz. Ancak diğer işlemler için mutlaka uzman bir teknik servisten destek almanız gerekir.

Kombiden Banyoya Sıcak Su Gelmiyor. Sebebi Nedir?

Sıcak suyu en çok kullandığımız alanların başında banyolar gelir. Ancak kombinin bazı durumda arızalanması, sıcak suya ulaşmamızın önündeki en önemli engel olacaktır. İşte bu durumda kombiden banyoya sıcak su gelmez. Peki, sebebi nedir? Kombiye elektriğin ulaşmaması, gaz ulaşımının sağlanmaması, kombinin bakımsız olması ve devre elemanlarında arıza ile karşı karşıya kalınması, kombiden banyoya sıcak su gelmesini engelleyecektir. Bu gibi durumlarda bulunduğunuz bölgede uzman bir kombi servisinden destek almalısınız. Sevgi Tesisat ise bu süreçte daima sizin yanınızda yer almakta, profesyonelliğinden asla ödün vermemektedir.

İstanbul Kombi Servisi: Sevgi Tesisat

Uzun yıllar elde ettiği deneyim ile İstanbul’un her iki yakasında kombi servisi olarak hizmet sunan Sevgi Tesisat firmamız; kombilerde yaşadığınız problemlere en hızlı ve güvenilir çözümler sunacaktır. Peki, neden Sevgi Tesisat’ı tercih etmelisiniz?

 • Uzman çalışanlarla hizmet sunulacak,
 • Profesyonel çözümler ile hizmet gerçekleştirilecek,
 • Teknolojik cihazlar ile sorunlara müdahale edilecek ve
 • Uygun fiyat avantajı sağlanacaktır.

Sevgi Tesisat’ın profesyonel teknik servisliğinden yararlanmak için siz de hemen bizimle iletişime geçerek yardım alabilirsiniz. Bu kapsamda sizin için hazırladığımız “Kombiden Sıcak Su Gelmiyor. Sebebi ve Çözümü” isimli içeriğimizi burada sonlandırıyoruz. Siz de soru ve görüşlerinizi bizimle yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Kombiden Mutfağa Sıcak Su Gelmiyor. Sebebi Nedir?

Mutfak, sıcak suya en fazla ihtiyaç duyduğumuz alanların başında yer almaktadır. Bu nedenle mutfağa kombiden sıcak su ulaşmaması, pek çok problemle karşı karşıya kalmamıza sebep olur. Genel sebepleri ise kombiye elektrik ile gaz ulaşmaması, devre elemanlarında arıza oluşması ya da kombinin bakımsız olması olarak gösterilebilir. Kombinin barının 1 seviyesinin altında kalması da sıcak suya ulaşılamamasına sebep olacaktır.

Kombi Petekleri Isınıyor, Ama Sıcak Su Gelmiyor. Sebebi Nedir?

Peteklerin ısınıp, sıcak su gelmemesi durumunda sıcak suyun dağıtımını sağlayan devre elemanlarında arıza meydana gelmiş olabilir. Bunlar; elektronik kart, üç yollu bana, akış şalteri, tribün, sensör ve fan gibi parçalardır. Bu parçalarda arıza meydana gelmişse petekler ısınmasına rağmen sıcak su gelmeyebilir. Böyle bir durumda mutlaka uzman bir teknik servisten destek almalısınız.

Kombi Çalışıyor, Ama Isıtmıyor. Neden?

Kombide petekler ısınırken çeşmelerdeki sıcak su ısınmayabilir. Bunun tam tersinin olması da mümkün. İşte böyle bir durumda ilk olarak gaz vanası ile ana şalterin kontrol edilmesi gerekir. Bunlar açık ancak yine de ısınmıyorsa, o halde devre elemanlarında arıza meydana gelmiş olabilir. Bu durumda da mutlaka uzman kombi servislerinden destek almanız en doğru seçenek olacaktır.

Öne Çıkanlar

İlgili Mesajlar

Kombi Basıncı Kaç Olmalı?

Doğalgaz ve elektrik ile çalışan, teknolojinin getirdiği pek çok olanağı bünyesinde barındıran kombiler, ısınma ve sıcak su ihtiyacımızı karşılayan çok özel cihazlardır. Suyu peteklerin içerisinde gezdirerek ısınmayı sağlayan bu sistem, mutfak ve banyo gibi alanlarda...

Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir

Evler, iş yerleri ya da daha farklı alanlarda kullanılan lavaboların giderleri uzun süre temizlenmediği durumlarda, kötü kokular gelmeye başlar. Bu kokular bakteri ve böcek oluşumunun da ana merkezleri olduğundan, olumsuzluk yalnızca kötü kokuyla tanımlanmaz. İşte bu...

Kombi Basıncı Neden Düşer?

Isınma ve sıcak su ihtiyacımızı karşılayan kombiler, bunu sıcak suyu aktif kullanarak gerçekleştirmektedir. Dolayısı ile suyun basıncında olumsuz bir durum olduğunda kombi elektronik bir cihaz olduğundan arıza meydana gelir. Bu arızanın en sık karşılaşılanı da kombi...

Klozet Rezervuar Tamiri Nasıl Yapılır?

Günlük kullanıma sahip olan klozetler, çeşitli sebeplerden ötürü arızalanabilmekte ya da kırılabilmektedir. İşte bu durumda insanın temel gereksinimlerden birini karşılayamama tehdidi oluşacağı için, hemen tamiri ya da değişikliği yapılması gerekir. Tabii ki her...

Termosifon Montajı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Kişisel temizlik alanında her geçen gün daha gelişmiş makineler üretiyoruz. Bu makineler sayesinde kişisel temizlik hem kısa sürecek hem de kolay bir şekilde yapılacak hale geliyor. Termosifon da bu amaçla üretilmiş makinelerden bir tanesidir. Görevi basitçe su...

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Su kaçakları, yaşam ya da çalışma alanlarında meydana gelebilen ve hayatı çok büyük ölçekte problem ile karşı karşıya bırakan tesisat problemlerindendir. Çoğu zaman kaçağın oluşumu uzun bir süre sonra anlaşıldığı için oluşan problemlerin oranı da doğru orantılı olarak...

Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır?

Lavabolar, suyu rahat şekilde kullanabilmemiz açısından pek çok faydayı bize sunarlar. Temiz suyu kullandıktan sonra oluşan pis suyu da tesisat aracılığı ile kanalizasyonlara iletirler. Ancak herkes lavaboları aynı hassasiyetle kullanmadığı için, çeşitli sebepler...

Peteklerin Havası Nasıl Alınır?

Kış ayları yaklaşınca en sık sorulan sorulardan bir tanesi de peteklerin havası nasıl alınır? sorusu oluyor. Çünkü evlerimizde ya da iş yerlerimizde ısınmak için kullandığımız kombi tesisatı ile petekler, bize konforlu bir ısınmanın her türlü avantajını sunuyor. Bu...

Lavabo Açıcı Nasıl Kullanılır?

Günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız lavabolar, çeşitli sebepler ile tıkanırlar ve tıkanmaları, su kullanımımızı engellediği için hayatımızı olumsuz etkiler. Bu nedenle profesyonel çalışmalar ya da basit çözümler ile lavabo tıkanıklıklarından kurtulabilirsiniz....

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğalgazın yayılması ile kombi kullanımı da ülke genelinde çok daha fazla kullanılmaya başlandı. Hem büyük bir konfor sağlaması hem de pek çok olanağı sunması, kombilerin bu nedenle çok dikkat çekici bir hale gelmesine yardımcı olmuştur. İşte bu sebeple evlerimiz ya...
Kombi Basıncı Kaç Olmalı?

Kombi Basıncı Kaç Olmalı?

Doğalgaz ve elektrik ile çalışan, teknolojinin getirdiği pek çok olanağı bünyesinde barındıran kombiler, ısınma ve sıcak su ihtiyacımızı karşılayan çok özel cihazlardır. Suyu peteklerin içerisinde gezdirerek ısınmayı sağlayan bu sistem, mutfak ve banyo gibi alanlarda...

daha fazla bilgi edinin
Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir

Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir

Evler, iş yerleri ya da daha farklı alanlarda kullanılan lavaboların giderleri uzun süre temizlenmediği durumlarda, kötü kokular gelmeye başlar. Bu kokular bakteri ve böcek oluşumunun da ana merkezleri olduğundan, olumsuzluk yalnızca kötü kokuyla tanımlanmaz. İşte bu...

daha fazla bilgi edinin

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Temasta olmak

Follow Us

About the Author

Comments

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts

Kombi Basıncı Kaç Olmalı?

Kombi Basıncı Kaç Olmalı?

Doğalgaz ve elektrik ile çalışan, teknolojinin getirdiği pek çok olanağı bünyesinde barındıran kombiler, ısınma ve sıcak su ihtiyacımızı karşılayan çok özel cihazlardır. Suyu peteklerin içerisinde gezdirerek ısınmayı sağlayan bu sistem, mutfak ve banyo gibi alanlarda...

Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir

Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir

Evler, iş yerleri ya da daha farklı alanlarda kullanılan lavaboların giderleri uzun süre temizlenmediği durumlarda, kötü kokular gelmeye başlar. Bu kokular bakteri ve böcek oluşumunun da ana merkezleri olduğundan, olumsuzluk yalnızca kötü kokuyla tanımlanmaz. İşte bu...

Kombi Basıncı Neden Düşer?

Kombi Basıncı Neden Düşer?

Isınma ve sıcak su ihtiyacımızı karşılayan kombiler, bunu sıcak suyu aktif kullanarak gerçekleştirmektedir. Dolayısı ile suyun basıncında olumsuz bir durum olduğunda kombi elektronik bir cihaz olduğundan arıza meydana gelir. Bu arızanın en sık karşılaşılanı da kombi...

Get In Touch

Get In Touch

Address

1234 Divi St. #1000
San Francisco, CA 94220

Phone

(255) 352-6258