Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık Açma

Yaşam ya da çalışma alanlarında yaşanan en önemli problemlerden bir tanesi de hiç kuşkusuz ki gider tıkanıklıklarıdır. Tıkanan bir giderin hayatı üst seviyede olumsuz etkilemesi sebebi ile bu tarz bir durumda hemen tesisatçılarla iletişime geçmemiz gerekir. İşte Sevgi Tesisat firmamız, tıkanıklık açma konusunda üstün teknolojileri hizmetlerine entegre ederek, uzman çalışanları ile size hizmet sunmaktadır. Bu nedenle İstanbul tıkanıklık açma hizmetini bizden en profesyonel, güvenilir ve uygun fiyatlı olarak alabilirsiniz.

İstanbul Tıkanıklık Açma

Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip kenti olan İstanbul, milyonlarca kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Sevgi Tesisat ise uzun yılların getirdiği profesyonellik ile tıkalı gider açma hizmeti sunduğundan, firmamızdan daima üst düzey hizmet alma şansına sahipsiniz. Peki, bizden neden hizmet almalısınız?

 • Uzman çalışanlarımız ile ekip ruhu kapsamında hizmet sunuyoruz.
 • Son teknolojileri hizmetlerimize entegre ediyoruz.
 • Profesyonel gider açma cihazları ile tıkanmış giderleri açıyoruz.
 • Kaliteden taviz vermeden, müşteri memnuniyeti odaklı olarak çalışıyoruz.
 • Hizmetlerimizi daima uygun fiyat garantisi kapsamında sürdürüyoruz.

Sevgi Tesisat firmamızdan, profesyonelliğe odaklı olarak hizmet almak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçerek tüm süreçleri öğrenebilirsiniz. Çünkü firmamız size her adımda kaliteyi yansıtacağını garanti etmektedir.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız tuvaletlerde pek çok sebeple tıkanıklık meydana gelebilir. Bu sağlık açısından da son derece zararlı bir durumdur. Şiddetli kokunun ötesinde böceklerin ortaya çıkması gibi olumsuzluklar meydana gelebilir. İşte bu durumda kırmadan tuvalet tıkanıklığı açma hizmeti almanız gerekir. Kanal açma makinesi ile tıkanıklık sebebine uygun uçlarla gerçekleştirilen bu işlem, sizi hemen klozet tıkanıklığı sorunundan kurtarabilecektir. İşte bunun için Sevgi Tesisat olarak size memnuniyetinize odaklı olarak hizmet veriyoruz.

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Mutfak, banyo ya da diğer lavabolarda pek çok sebeple tıkanıklıklar oluşabilir. Lavaboların giderleri daha dar olduğundan, tıkanıklıklar daha çabuk ortaya çıkabilir. İşte bunun için sakalları gidere atmamak ve sabun kalıntılarını alıp çöpe atmak size bu tür sorunla karşılaşmama imkanı verir. Ancak sorun ortaya çıkmışsa, o halde Sevgi Tesisat firmamız kırmadan lavabo tıkanıklığı açma hizmeti sunacaktır. Hemen bizimle iletişime geçerek, süreç hakkında en detaylı bilgileri edinebilirsiniz.

Mutfak Tıkanıklığı Açma

Yemek yaptığımız yer olan mutfaklar, daima temiz olması gerekir. Ancak mutfak lavabosu yeterinde doğru kullanılmazsa tıkanıklıklar ortaya çıkabilir, bu durumda da hijyenik olmayan durumlar ile karşı karşıya kalınabilir. İşte bu nedenle mutfak lavabonuza yemek artıkları ile yağ artıklarını dökmemelisiniz. Her ne kadar artıkları elinizde toplasanız da belirli miktarı gidere kaçmış olur. Bunun ötesinde yağ kalıntıları da gideri daralttığı için kısa süre içerisinde tıkanıklık meydana gelmektedir. Bu durumda hemen kanal açma makinesi ile müdahale edilmekte, ince gider ucu ile tıkanıklık ortadan kaldırılmaktadır.

Mutfak Lavabo Tıkanıklığı Açma

Evde Tıkalı Gider Açma Yöntemleri

Genel olarak giderden suyun yavaş gittiğini anlarız ve bunun büyük bir sorun olup olmadığını merak ederiz. İşte bunu anlamak için size aşağıda belirttiğimiz yöntemleri denemeniz, tıkanıklığın derecesini anlamanız açısından son derece önemlidir. Eğer bu yöntemler işe yaramazsa, o halde hemen kanal açma firması ile iletişime geçmeniz gerekecektir. Şimdi size evde tıkanıklık açma yöntemlerinden bahsedelim.

Susta Telefon

Hemen hemen her hırdavatçıda bu ekipmanı bulabilirsiniz. Kanal açma makinesindeki tele benzer bir yapısı olduğundan, giderdeki küçük tıkanıklıkları ortadan kaldırabilir. Teli giderin içerisine çevirerek ittirirseniz, tıkanıklık sebeplerini etrafına toplayacak ve siz teli çekince gider açılacaktır. Ancak bu yöntem kesin sonuç olmazsa mutlaka uzman su tesisatçılarından hizmet almalısınız.

Pompa

Geleneksel tıkanıklık açma yöntemlerinden bir tanesi olan pompa, basınç uyguladığından giderdeki tıkanıkları ortadan kaldırmaktadır. Gidere pompayı kapattıktan sonra baskı yaptığınızda eğer basit bir sebeple tıkanıklık oluştuysa ortadan kalkacaktır. Ancak bu her zaman kesin çözüm olmayabilir. Bu durumda mutlaka uzman bir su tesisatçısına başvurmanız gerekecektir.

Sirke ve Karbonat

Yarımşar bardak sirke ile karbonat da gider tıkanıklığını firmaya başvurmadan ortadan kaldırmak için kullanılan yöntemlerdendir. Uygun miktardaki sirke ile karbonatı tıkalı giderin üzerine döktükten sonra ardından bolca kaynar su dökün. Bu şekilde etkileşime geçen maddeler giderin açılmasına yardımcı olacaktır. Ancak bu da tek başına yeterli olmayabilir. İşte bu durumda yine işinin ehli bir firmaya başvurmanız gerekecektir.

Tıkanıklık Açma Fiyatları

Sevgi Tesisat, deneyimli ekibi ile profesyonel hizmetler sunan bir firmadır. Hizmetlerini İstanbul genelinde sürdüren Sevgi Tesisat, size beklediğiniz kaliteyi sunacağını da garanti etmektedir. Ayrıca uygun fiyat avantajını da garanti eden firmamızdan hizmet aldığınızda, maddi ve manevi açıdan pek çok avantaj elde etmiş olacaksınız. Peki, kanal açma fiyatları neye göre belirlenmektedir?

 • Tıkanmış olan giderin tipi,
 • Tıkanıklığın türü,
 • Kameralı ya da kamerasız yöntemin kullanıldığı,
 • Mesafe ve
 • Ek unsurlar göz önünde bulundurularak, tıkalı gider açma fiyatları

Yukarıdaki unsurlara dikkat ederek fiyatları belirliyor, size profesyonel hizmetler sunuyoruz. Ayrıca firmamızda çalışan ekip arkadaşlarımızın tamamı alanında uzman olup, birbirleri ile uyumlu olarak hareket etmektedir. Bu nedenle siz de en profesyonel hizmeti en iyi firmadan almış oluyorsunuz. Buradan hareketle siz de tıkanıklık açma konusunda uzman bir firma arayışında iseniz, o halde doğru yerdesiniz. Hemen Sevgi Tesisat firmamız ile iletişime geçebilir, süreç hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. İstanbul tıkanıklık açma firması olarak hizmet verdiğimizden, Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası fark etmeksizin bizden hizmet alabilirsiniz.

Giderler Neden Tıkanır?

Evlerimizde, diğer yaşam alanlarımızda ya da işyerlerimizde kullandığımız sular, pis su giderleri aracılığı ile kanalizasyonlara ulaşır. İşte bu süreçte giderlerin yapısındaki bozulmalar ya da yabancı maddelerin giderlere atılması ile tıkanıklık oluşabilir. Bu durumda da tıkanıklık açma hizmeti bir zorunluluk halini alacaktır. Peki, gider tıkanıklıkların sebepleri nelerdir?

 • Çocukların giderlere oyuncak vb. yabancı maddeleri atması,
 • Tuvalet kağıtlarının gidere atılması,
 • Sakal kalıntılarının gidere akıtılması,
 • Sabun kalıntılarının gidere kaçması,
 • Giderlerin yeterli eğime sahip olmaması,
 • Tesisatlarda meydana gelen kırık ya da patlaklar,
 • Yağ artıklarının gidere dökülmesi ve
 • Yiyecek artıklarının giderlerde birikmesi, tıkanıklığa sebep olarak gösterilmektedir.

Yukarıdaki sebepler, tıkanıklıkların meydana gelmesine sebep olsa da Sevgi Tesisat olarak sizin için profesyonel hizmetlerimiz ile yanınızda yer alıyoruz. Bu şekilde sorununuza anında çözüm buluyor, sizi bu problemden hızlıca kurtarıyoruz.

Tıkanıklık Açma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Hayatımızın çekilemez bir hale gelmesine sebep olan tıkanıkları ortadan kaldırmak için profesyonel hizmetler sunan tesisat firmalarından yardım almanız gerekmektedir. Bu firmalar kanal açma cihazları ile tıkanıklıkları hızlıca ortadan kaldırmakta, bunu kırmadan gerçekleştirmektedir. Peki, kırmadan tıkalı gider açma işlemi nasıl gerçekleştirilir?

 • Öncelikli olarak sizden gelen talep sonrasında adresinize intikal ediyoruz.
 • Tıkanıklık hangi giderde ise ona göre uçlar kullanıyoruz. Çünkü kanal açma cihazının ucuna takılan ekipmanlar, giderin boyutu ile ilgilidir.
 • Sonrasında kanal açma makinesini çalıştırıyor ve ucunu giderin içerisine gönderiyoruz.
 • Makine uzun teli döndürerek, giderdeki tıkanıklığın olduğu alana kadar gönderiyor. Gidere dönerek ilerlediğinden, önüne çıkan tıkanıklık sebeplerini ortadan kaldırıyor.
 • En son yere ulaştığında ise tel geri çekilerek, tıkanıklığın ortadan kalkıp kalkmadığı kontrol ediliyor.
 • Tel yukarı çekildiğinde ise ucuna yabancı maddeler takılmış oluyor. Böylece neyin sebebiyet verdiği rahatça anlaşılabiliyor.

Tıkalı gider açma konusunda profesyonel teknikleri uygulayan firmamız, bu şekilde sizi maddi ve manevi pek çok kayıptan kurtararak, daha etkili bir hizmet almanıza yardımcı olmaktadır.

Kameralı Kanal Açma Hizmeti Nasıl Gerçekleştirilir?

Genellikle tıkanıklık açma işlemleri müşteriden alınan bilgiye göre yönetilir. Çünkü bazı durumlarda tıkanıklığın sebebi bilinir. Bilinen bir sebep varsa, bu durumda odaklanılacak olan hizmet de net olur. Ancak belirli durumlarda bu sebep bilinmediği için kameralı tıkanıklık açma işlemi gerekir. Peki, bu işlem nasıl gerçekleştirilmektedir?

 • Gider boruları içerisinde hangi yabancı madde olduğu bilinmiyorsa, bu durumda hemen kameralı cihaz kullanılır.
 • Bu cihaz, giderin içerisine gönderilir ve ekrandan giderin içi izlenir.
 • Böylece tıkanıklığa sebep olan madde belli olduğundan, artık çözüm çok daha basit olacaktır.
 • Ona uygun uç seçilir ve kanal açma makinesi ile tıkanıklık kırmadan ortadan kaldırılır.

Yukarıda da görüldüğü üzere tıkalı gider açmak için kameralı teknolojinin kullanılması son dönemin getirdiği en önemli olanaklar arasında yer almaktadır. Bu nedenle Sevgi Tesisat firmamız ile iletişime geçerek, kameralı tıkanıklık açma işlemi ile ilgili bilgi alabilir ve ilgili detayları bizzat öğrenebilirsiniz.

Hizmetletimiz