Sık sorulan sorular

Tesisat konularında doğru bilgilere ulaşmak ve sorunlarınıza çözüm bulmak artık daha kolay. Sevgi Tesisat olarak, SSS sayfamızı hazırlayarak sizlere en sık karşılaşılan tesisat sorularının yanıtlarını sunmayı amaçlıyoruz. Evlerinizde, iş yerlerinizde veya diğer yapılarda tesisat sistemlerine yönelik sorunlar her zaman karşınıza çıkabilir. Ancak, doğru bilgi ve profesyonel yardımla bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz. SSS bölümümüzde, tesisat sorunlarınıza ilişkin ayrıntılı açıklamalar ve pratik çözümler bulabilirsiniz. Uzman ekibimiz, sorunlarınızı anlamak ve en iyi tesisat hizmetlerini sunmak için hazır. Güvenilir, kaliteli ve zamanında hizmet almak isterseniz, SSS sayfamıza göz atmanızı öneriyoruz.

Genel Sorular

Hizmetinizi Hangi Bölgelerde Sürdürüyorsunuz?

İstanbul merkezli çalışan Sevgi Tesisat firmamız; Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası’ndaki tüm ilçelerde su tesisatı hizmetlerini sürdürmektedir. Diğer hizmet gruplarımızdan da en güvenilir şekilde yararlanma şansına sahipsiniz.

Hangi Hizmetleri Sunuyorsunuz?

Su Kaçak Tespiti, Su Kaçak Tamiri, Tıkanıklık Açma, Petek Temizleme, Kombi Servisi, Kombi Bakımı, Doğalgaz Tesisatı, Banyo ve Mutfak Tadilatı, genel hizmetlerimizi oluşturmaktadır.

7/24 Hizmet Sunuyor Musunuz?

Evet. Hizmetlerimizin sunumunda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Bu nedenle bizden 7/24 acil su tesisatçısı olarak hizmet alabilirsiniz.

Size Nasıl Ulaşabiliriz?

Web sitemize girdiğiniz andan itibaren alt köşede bulunan “Hemen Ara” butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz. Bunun yanında 0533 714 09 78 numaralı telefonu kullanarak bize WhatsApp üzerinden de ulaşma şansına sahipsiniz. Diğer iletişim numaramız ise 0212 259 88 37 olup, bu numarayı kullanarak ofisimize ulaşabilirsiniz.

Hizmetinizin Fiyatları Ne Kadar?

Pek çok kalemde sunduğumuz hizmetimizin içerikleri birbirinden farklıdır. Bu nedenle size net fiyatlar söylememiz mümkün değil. Ancak hizmetin içeriği, kullanılan malzeme, çalışan sayısı ve ekipmanlar dikkate alınarak hizmetimizin fiyatları belirlenmektedir.

Hizmetlerimiz Hakkında

Garantili Hizmet Mi Sunuyorsunuz?

Hizmet türüne ve parçaya göre verilen garantinin süresi değişiklik göstermektedir. Bu nedenle hangi hizmeti talep ettiğinizi bize bildirirseniz, size o hizmetin ne kadar süre ile garantili olacağını söyleyebiliriz.

Hizmet Talebinden Sonra Ne Zaman Adrese Ulaşıyorsunuz?

İletişim numaralarımızı kullanarak bize ulaşmanızın ardından, ekiplerimizin iş yoğunluğuna göre size süre verilmekte ve aynı gün adrese ulaşılmaktadır. Bu süre trafik vb. hususlara göre değişiklik gösterse de mutlaka aynı gün adresinize gelip gerekli hizmet sunulacaktır.

Su Kaçak Tespitini Hangi Cihazlar İle Yapıyorsunuz?

Termal Su Kaçak Tespit Cihazı ve Akustik Dinleme Cihazını kullanarak noktasal ve kırmadan su kaçak tespiti hizmetimizi gerçekleştirmekteyiz. Hizmetimizin en önemli özelliği tespitin noktasal olması ve herhangi bir kırma işleminin gerçekleştirilmemesidir.

Hizmetlerinizde Kullandığınız Yedek Parçalar Orijinal Mi?

Tabii ki. Su tesisatları sorun çıkardığında hayatı çekilemez bir hale getirdiği için tekrar bu sorun ile karşılaşmanızı istemeyiz. Bu nedenle hizmetlerimizde kullandığınız yedek parçaların tamamı orijinaldir.

Her Tıkanıklığı Açıyor Musunuz?

Evet. Pek çok tıkanıklık türü bulunur. Kanalizasyonlar, tuvalet gideri, banyo gideri ve mutfak gideri gibi. Sevgi Tesisat olarak, tüm tıkalı giderlerin açılması ile ilgili gerekli tecrübeye ve ekipmana sahibiz. Bu nedenle tıkalı giderlerinizi kırmadan açabiliriz.

Su Kaçağı Hakkında 

Su Kaçakları Neden Oluşur?

Tesisatlarda kaçakların oluşmasının kullanıcı ve tesisattan kaynaklı sebepleri bulunur. Bunlar; kontrolsüz tadilat, batarya ve muslukların hızlı kapatıp açılması, galvaniz boru kullanımı, zamanla binaların oturması ve suyun tazyikli gelmesi olarak sıralanabilir. Bunların dışında çeşitli sebepler de bulunur.

Su Kaçak Belirtileri Nelerdir?

Musluk, bataryalar ve vana kapalı haldeyken bile su sayacı dönmesi, duvarlarda ya da alt komşunuzun tavanında sararmalar meydana gelmesi, rutubet kokusunun hissedilmesi, derz aralarının sararmaya başlaması ve bunun gibi pek çok unsur, su kaçaklarının belirtileri arasında gösterilebilir.

Su Kaçak Tespitinde Fayanslar Kırılır Mı?

Hayır. Tespit işlemimizi hassas dinleme cihazları ile gerçekleştirdiğimiz için su kaçağının yerini noktasal olarak bulmanın ötesinde, bu işlemi kırmadan gerçekleştirmekteyiz. Noktasal olarak su kaçak tespiti gerçekleştirildiği için de tamir sürecinde en az kırma işlemi meydana gelmiş olur.

Servis Bilgisi

Kombi Bakımını Nasıl Yapıyorsunuz?

Mevsim geçişlerinde mutlaka bakıma ihtiyaç duyan kombileri; iç ekipmanları başta olmak üzere borularına kadar temizliyoruz. Pompa ile borularda bulunan pis suyu banyodaki giderden dışarı çıkarıyor, böylece kombi bakımını tamamlıyoruz. Kombi altındaki filtreyi de özenle temizleyerek, yakıt tasarrufu elde etmenize yardımcı oluyoruz.

Petek Temizleme Yapıyor Musunuz?

Evet. Profesyonel ekipmanlarımız, uzman çalışanlarımız ve güvenilir hizmetimiz ile peteklerinizi ilk günkü gibi temiz hale getiriyor, böylece kombinizden yüksek performans elde etmenize yardımcı oluyoruz.

Doğalgaz Tesisat Hizmeti Sunuyor Musunuz?

Evet. Çok hassas tesisatlar olduğundan, herhangi bir sorun oluşursa buna anında müdahale gerekir. Bizde Sevgi Tesisat olarak, en kaliteli ekipmanlar ve profesyonel işçilik ile size doğalgaz tesisatı hizmetleri sunmaktayız.