Termosifon Montajı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

j

Sevgi Tesisat

}

09.14.2022

Termosifon Montajı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Kişisel temizlik alanında her geçen gün daha gelişmiş makineler üretiyoruz. Bu makineler sayesinde kişisel temizlik hem kısa sürecek hem de kolay bir şekilde yapılacak hale geliyor. Termosifon da bu amaçla üretilmiş makinelerden bir tanesidir. Görevi basitçe su ısıtmak olan termosifonun asıl özelliği, ısıtılan suyu belirlenen sıcaklıkta sabit tutmasıdır. Bu yüzden her su ısıtıcısına termosifon denilemez. Kullanım mantığı basit olsa da iş, montaj konusuna gelince karmaşıklaşır. Bundan dolayı termosifon montajı konusunda mutlaka uzman görüşü alınması gerekiyor.

Termosifon Kullanmanın Avantajları

Termosifonun amacı, kullanıcıları için sıcak su ihtiyacını anında karşılamaktır. En büyük avantajı da buradan gelmektedir. Termosifon sayesinde deposundaki su, her zaman sabit bir sıcaklıkta hazır bekler. Aynı zamanda suyun sıcaklığı da kullanıcıların isteğine göre ayarlanabilir. Elektrikli termosifonlara özel avantajlardan birisi de başka hiçbir yakıt gereksinimine ihtiyaç duymamasıdır. Böylece sadece elektrik kullanarak temiz ve kolay bir şekilde su ısıtabilirsiniz. Bazı termosifon çeşitlerinde ayrıca su artıma sistemi de bulunur.

Termosifon Kurulumu

Evlerde kullanılacak olan termosifon kurulumu için dikkat edilmesi gereken son derece önemli birkaç detay bulunur. Bunlardan ilki, termosifonun koyulacağı yerdir. Termosifon içerisinde su bulunduran bir makine olduğu için monte edildiği duvarın sağlam olması gerekiyor. Bu yüzden ince duvarlara termosifon kurulması önerilmez. Ev sahiplerinin, banyodaki duvarlar konusunda ayrıca bilgi sahibi olması nedeniyle kurulum aşamasında bu ayrıntılara dikkat etmesi iyi olacaktır. Bu noktada tercih edilebilecek noktalardan birisi evlerin en sağlam yerleri olan kolon kısımları olabilir. İkinci dikkat edilecek husus ise termosifona yapılacak bağlantılardır. Bunun için;

  • Termosifonun yanında topraklı elektrik hattı olmalı,
  • Elektrik ve su tesisatları termosifonun kurulacağı yere kadar çekilmiş olmalıdır.

Özellikle elektrikli termosifon kurulumu sırasında elektrik bağlantılarının dikkatli bir şekilde yapılması gerekir. Aksi durumlarda sigorta atma şikayeti sıklıkla kullanıcıların başına gelebiliyor. Elektrikli termosifon montajı haricindeki bütün termosifon bağlantısı işlerinde dikkat edilecek ortak nokta ise su bağlantılarıdır. Her termosifonda soğuk su girişi ve sıcak su çıkışı bulunur.

Termosifon montajı konusunda profesyonel bir destek arayışındaysanız, sevgitesisat.net/hizmetlerimiz/su-tesisatcisi hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Termosifon Su Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Günümüzde elektrikli termosifon oldukça sık kullanıldığı için su bağlantılarına özellikle dikkat edilmesi gerekiyor. Elektrik ve suyun bir arada çalışması bazı insanlar için yeterince korkutucu bir hadise. Elektrik bağlantılarında yapılacak bir topraklama öncelikli olarak minik bir güvenlik sağlayacaktır. Ancak tamamen güvenli olması için termosifon su bağlantısı da ehemmiyetli bir şekilde bağlanmalıdır. Bu noktada akla “Termosifon su bağlantısı nasıl yapılır?” sorusu gelebilir.

Termosifon su bağlantısı, makineye soğuk su girişini sağlayacak bir boru ve sıcak su çıkışını sağlayacak bir borunun bağlanması ile yapılır. Burada dikkat edilmesi gereken püf nokta, soğuk su girişine takılması gereken emniyet vanasıdır. Böylece herhangi bir acil durumda emniyet vanasından makineye su girişi engellenebilir. Ayrıca termosifona takılacak bir emniyet ventili kazan içerisindeki su basıncını önler. Hatta bu yüzden aralıklı olarak emniyet ventilinden su damladığı da gözlenebilir.

Termosifon Kurulumu

Termosifon Montajı için Usta Hizmet

Termosifon montajında önemli olan bir diğer husus da montajı yapacak kişilerdir. İşini bilen, doğru elektrik ve su bağlantılarını yapabilecek ustalar sayesinde sorunsuz bir termosifon kullanımına sahip olabilirsiniz. Bu noktada Sevgi Tesisat olarak deneyimli ekibimizde termosifon montajı konusunda müşterilerimize profesyonel bir hizmet sunuyoruz. İstanbul gibi kalabalık bir şehirde aradığınız termosifon montaj hizmetini hızlı bir şekilde edinebilirsiniz. Termosifon montaj fiyatları konusunda da müşteri haklarını gözeten bir politika izlenmektedir. Daha fazla bilgi öğrenmek için iletişim numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

Kombi su eksiltme problemi varsa, çözüm bulabileceğiniz bir içerik: sevgitesisat.net/kombi-su-eksiltiyor-ama-kacak-yok

Sıkça Sorulan Sorular

Termosifon İçerisindeki Su Nasıl Isınır?

Kazanlar içerisinde suyu ısıtmak için kazan büyüklüğüne göre uygun rezistanslar bulunur. Bu rezistanslar aracılığıyla su ısınmaktadır.

Termosifon Neden Su Akıtır?

Bağlantı sorunları dışında emniyet ventiliden su akması oldukça doğaldır. Bunun dışında yaşanabilecek su akması sorunları termosifon kazanının eskimiş ve çürümüş olması ile alakalı olabilir.

Termosifon Büyüklüğü Neye Göre Seçilmelidir?

Genellikle bu seçim termosifon kullanılacak evde yaşayan kişi sayısına göre yapılır. Kişi sayısı arttıkça termosifon büyüklüğünün de arttırılması gerekir.

 

Öne Çıkanlar

İlgili Mesajlar

Kombi Neden Su Akıtır?

Kombi Neden Su Akıtır?

Sıcak ya da soğuk hava fark etmeksizin kombilere her mevsim ihtiyaç duyuyoruz. Soğuk havalarda ısınma konusuna ekstra ihtiyaç duysak da her mevsim sıcak suya olan ihtiyacımız son derece yüksek. İşte bu sebeple kombilerde bir problem meydana geldiğinde, hayatımızın pek...

daha fazla bilgi edinin
Peteklerin Altı Isınmıyor

Peteklerin Altı Isınmıyor

Isınma sisteminin en önemli parçalarından bir tanesi olan petekler, kombinin borular ile aktardığı sıcak suyu devir daim yaparak ortamın ısınmasını sağlarlar. Bu şekilde hem peteğin olduğu yer ısınır hem de ısınma işlemi büyük bir konforla gerçekleşmiş olur. Ancak her...

daha fazla bilgi edinin
Petek Temizliği Nasıl Yapılır

Petek Temizliği Nasıl Yapılır

Isınmak ve sıcak su ihtiyacımızı karşılamak için kullandığımız kombiler, hayatımızın her alanında bize çok fazla kolaylık sağlıyor. İşte sağladığı bu kolaylıklardan yola çıkarak, kombilere aynı hassasiyeti göstermemiz gerekir. Bunun diğer boyutu da kombi petekleridir....

daha fazla bilgi edinin

Acil Tesisatçı’ya mı ihtiyacınız var?

7/24 Hizmet İçin

0 Yorum
Bir İçerik Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir