Doğalgaz Tesisatçısı
Doğalgaz Tesisatçısı

Doğalgaz Tesisatçısı

Evlerimizde ya da iş yerlerimizde kullandığımız sıcak sular ve ortamın ısınması gibi ihtiyaçları karşılayan sistem, doğalgaz tesisatlarıdır. Doğalgazı etkili şekilde kullanmamıza yardımcı olan bu sistemler, çok dikkatli şekilde kullanılması gerektiğinden, tesisatlarda meydana gelen küçük arızalar bile çok büyük sonuçlara yol açabilir. İşte bu nedenle doğalgaz kaçağı vb. durumlar ile karşılaşmamak adına daima bilinçli olmalı, muhtemel durumlarda hemen uzman bir doğalgaz tesisatçısı ile iletişime geçmelisiniz. Sevgi Tesisat ise tam bu noktada size profesyonel hizmetleri ile yardımcı olarak, uygun fiyatlı hizmetler sunacaktır.

İstanbul Doğalgaz Tesisatçısı

İstanbul merkezli olarak faaliyet gösteren Sevgi Tesisat firmamız, doğalgaz tesisatları ile ilgili küçük ya da büyük fark etmeksizin tüm hizmetleri sunmaktadır. Deneyimli ekibimiz ile hareket edip, son teknolojik cihazlar ve orijinal yedek parçalar ile hizmetlerimizi sunduğumuz için bizden en güvenilir hizmetleri alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Daire içi doğalgaz tesisatı ya da iş yerlerinin tesisatı olması fark etmeksizin, tüm süreçleri başarıyla gerçekleştiren firmamız, hizmetlerini garantili şekilde sunmaktadır.

Su tesisatı gibi bir süreç olmadığından, daha hassas ve profesyonel ilerlemek gerekiyor. Çünkü doğalgaz tehlikeli bir madde olduğu için bu süreçte mutlaka alanında uzman firmaları tercih etmeniz çok daha doğru olacaktır. Tecrübesiz firmalardan alınan hizmetlerde ise ilerleyen dönemlerde kaçaklar ya da diğer problemler ile karşı karşıya kalınabiliyor. Biz de İstanbul doğalgaz tesisatçı firması olarak, daima en iyi hizmeti, en profesyonel şekilde sunmaya devam ediyoruz. Peki, doğalgaz tesisatı nerelerde kullanılır? Şimdi bundan bahsedelim.

Doğalgaz Tesisatı Malzemeleri Nelerdir?

Tesisatın projesinin çizilmesi sonrasında artık hangi alana döşenecekse, o alanında yapısına uygun bir planlamanın gerçekleştirilmesi gerekir. Bunun için gerekli boru ölçüleri belirlenir ve sonrasında boruların temin edilmesi sağlanır. Peki, genel anlamda doğalgaz tesisatı malzemeleri hangileridir?

 • Gaz Ekipmanları
 • Bağlantı Elemanları
 • Esnek Bağlantı Elemanları
 • Vanalar
 • Radyatör

Doğalgaz tesisatı döşenirken gerekli olan malzemelerin kategorileri yukarıdaki gibidir. Tabii ki bunun dışında yukarıdaki kategorilerin içerisinde pek çok alt malzeme de bulunmaktadır. Bu malzemelerin tamamı temin edildikten sonra tesisat döşeme işlemi gerçekleştirilir. Bunun yanında kalorifer tesisatı döşenirken, belirli dikkat edilmesi gerekenler bulunur. Bu hususlara dikkat edilerek tesisatın döşenmesi gerekir. Ayrıca yapının türüne ve yapı sahibinin isteğine göre üç farklı türde de döşenebilir.

Kalorifer Tesisatı Türleri

Öncelikle doğalgaz tesisatçısı olarak hizmet veren firmaların mutlaka ücretsiz keşif hizmeti sunması gerekir. Çünkü bu hizmet ile kişilerin taleplerinin de karşılanması sağlanır. Sonrasında proje çizilerek tesisatın yerleştirilmesine geçilir. Peki, kalorifer tesisatını yerleştirme işlemi hangi şekilde yapılır?

 • Yerden Isıtmalı Sistem
 • Plastik Tesisat Sistemi (Sıva Altı ya da Sıva Üstü)
 • Mobil Tesisat Sistemi

Yukarıdaki üç tür tesisat yerleştirme sistemlerinden bir tanesi tercih edilerek kalorifer tesisatının döşeme işleminin gerçekleştirilmesi gerekir. Tam bu konuda size profesyonel hizmetler sunan ve uygun fiyatı garanti eden Sevgi Tesisat firmamız, müşteri memnuniyetini de daima göz önünde bulundurmaktadır.

Doğalgaz Tesisatı Fiyatları

Tesisatın döşenmesi işleminden önce herkesin aklına fiyat unsuru gelmektedir. Çünkü fahiş fiyat uygulamalarına sıklıkla rastlanıldığından, en doğru fiyatı bulmak çoğunlukla zor hale geliyor. İşte bu konuda size uygun fiyat avantajı ve kaliteli hizmeti sunacak olan Sevgi Tesisat firmamız, her türlü avantajdan da sonuna kadar yararlanmanızı sağlayacaktır. Peki, doğalgaz tesisatı fiyatları genel olarak hangi unsurlar göz önünde bulundurularak belirleniyor?

 • Tesisat türü,
 • Evin m2’si,
 • Oda sayısı,
 • Banyo sayısı,
 • Tesisat ile ilgili hangi işlemin gerçekleştirileceği,
 • Kombi montajı yapılacaksa, işlemin nereye gerçekleştirileceği,
 • Kullanılan malzemeler ve
 • Ek talepler dikkate alınarak, doğalgaz tesisatının fiyatları belirlenmektedir.

Uzun yıllardır doğalgaz tesisatçısı olarak hizmet veren Sevgi Tesisat firmamız, size ayrıcalıklı hizmeti en kapsamlı şekilde sunacaktır. Bu nedenle firmamızda çalışan ekip arkadaşlarımızın uyumu, profesyonelliği, kullandığımız malzemelerin orijinal olması gibi onlarca faktör ışığında, size beklentilerinizin üzerindeki bir kalitede hizmet sunacağız.

İstanbul doğalgaz tesisatçısı olarak uzun yıllardır hizmetler sunan Sevgi Tesisat firmamız, kalitesinden ödün vermeden, güvenilir ve bir o kadar profesyonel hizmetler sunmaktadır. Hizmetlerimizi alanında uzman ekip arkadaşlarımız ile belirtilen sürede gerçekleştirerek, herhangi bir ek masrafa katlanmanıza da sizi mecbur bırakmamaktayız. Bu nedenle doğalgaz tesisatçısı olarak hizmetler sunan firmamız ile iletişime geçerek, tesisat ile ilgili hangi işlem olursa olsun bizden hizmet alabilirsiniz.

Kombi Petek Montajı Nasıl Yapılır?

Doğalgaz tesisatı denince akla öncelikli olarak kombi ve petek gelir. Çünkü ısınma ve sıcak su ihtiyacımızı karşılayan her ne kadar doğalgaz tesisatı olsa da bunu bize ulaştıran kombi ve peteklerdir. Bu nedenle kombi ve petek montajı dikkatli şekilde, en doğru yere gerçekleştirilmelidir. Peki, petek montajı nasıl gerçekleştirilir?

 • İlk olarak peteklerin nereye takılacağının belirlenmesi gerekir.
 • Sonrasında peteklerin sağ ve sol taraflarındaki boşluklar belirlenir ve tam olarak yeri tespit edilir.
 • Peteklerin düşmeden, sağlam bir şekilde kalabilmesi için gerekli işlemler gerçekleştirilir, dübel takılır ve dübellere peteği ayakta tutacak aparatlar yerleştirilir.
 • Sonrasında petekler kaldırılarak, aparatlara oturtulur.

Tabii ki tüm süreç bu kadar kısa olamaz. Burada genel hatları ile bahsedilse de diğer tüm aşamalar profesyonel bir doğalgaz tesisatçısı tarafından özenle gerçekleştirilecektir. Bunun yanında kombi montaj işleminde de ön planda olan konumdur. Kombinin en doğru konumda yer alması projede belirtilir ve o konumdan başka bir konumda yer alması mümkün değildir. Ayrıca kombi bacasının da direkt olarak dışarı çıkması gerekir. Herhangi bir kıvrım olmasına projede izin verilmez. Size tüm bu süreçte yardımcı olacak olan Sevgi Tesisat firmamız ise anahtar teslim hizmet sunduğundan, herhangi bir işlem ile uğraşmanızı önleyecektir.

Doğalgaz Tesisatı Nasıl Döşenir?

Bireysel ya da ticari anlamda kullanılması fark etmeksizin, doğalgazın kullanımında tesisata gerek duyulur. Ancak su ve elektrik tesisatı kadar görece kolay bir iş olmadığı için, uzman firmalardan bu konuda hizmet alınması gereklilikten ziyade zorunluluktur. Zira doğalgaz tesisatı döşenmeden önce doğalgaz projesi çalışmasının yapılması gerektiği için, bu süreçte uzman firmalar sizi en doğru şekilde yönlendirecektir. Peki, bu süreç genel anlamda nasıl işler?

 • Öncelikle tesisatın nereye yapılacağı belirlenir ve tesisatın projesinin çizilmesi gerekir. Projeye uygun olmayan bir tesisat kurulumu yapmak yasal olmadığı gibi cezai işlem gerektirir.
 • Projenin çizilmesi sonrasında artık tesisatın döşeneceği yerlerde gerekli kırma işlemleri yapılır.
 • Vana ile boruların geçiş yerleri belirlendikten sonra artık iş boruların tedariğine gelir. Bunun için gerekli ölçü alınarak, tedarik işlemi tamamlanır.
 • Boruların duvara kelepçeler yardımı ile sabitlenmesi sonucunda tesisatın büyük bölümü tamamlanmış olur.
 • Bağlantı elemanları yardımı ile tesisat döşendikten sonra kombinin montajı gerçekleştirilir.
 • Sayaç bağlanır ve gerekli kontroller tamamlandıktan sonra tesisat döşemesi tamamlanır.

Tüm süreç yukarıdaki gibi görünse de aralarda pek çok aşama bulunur. Bu aşamalar çok hassas işlemler olduğu için uzman firmanın önemi burada ortaya çıkar. Eğer siz de profesyonel bir doğalgaz tesisatçısı arayışında iseniz, o halde hemen Sevgi Tesisat firmamız ile iletişime geçebilir ve süreç hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Doğalgaz Tesisatı Hangi Alanlarda Kullanılır?

Her tesisatın belirli bir yapısı ve uygulanış türü bulunur. Doğalgaz tesisatında da bu durum söz konusudur. Çünkü doğalgazın su ve elektrik gibi hayatın daha kolay olması için sağladığı onlarca avantaj bulunur. İşte bu sebeple kullanım alanları oldukça geniş. Peki, bu alanlar hangileridir?

 • Sıcak su ihtiyacının karşılanması,
 • Isınma ihtiyacının karşılanması,
 • Mutfaklarda kullanılması,
 • Elektrik üretiminde kullanılması,
 • Fabrikalar ya da diğer üretim departmanlarında kullanılması ve
 • Araçlarda motor yakıtı olarak kullanılması, doğalgazın hayatın ne kadar önemli bir parçası olduğunu göstermektedir.

Ancak tesisat söz konusu olduğundan, boruların yerleşimi ve öncesinde gerçekleştirilen projelendirme çalışmalarında Sevgi Tesisat’ın büyük bir rolü bulunmaktadır. Siz de bu tür hizmetleri en doğru yerden almak isterseniz, o halde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hizmetletimiz