Kombi Servisi, Kombi Bakımı, Kombi Tamiri

Kombi Servisi

Geçmişte kullandığımız sobalar, evlerimizi sıcacık yapmasına karşın, her odayı ısıtamadığından evin bütünlüğü açısından problem oluşturuyordu. Ancak doğalgaz ve kombinin hayatımıza entegre olmasıyla, artık ısınma ve sıcak su problemimiz ortadan kalktı. Ancak bu tür cihazlar elektronik olduğundan, belirli sorunları da gün yüzüne çıkardı. İşte bunun için özel kombi servisi olarak hizmet veren firmalar, kombilerde meydana gelen arızaların en hızlı şekilde çözüme kavuşturulmasını sağlıyor. Sevgi Tesisat firmamız da bu konuda bir marka. İstanbul kombi servisi olarak hizmet veren firmamızdan, kombiler ile ilgili tüm hizmetleri alabilirsiniz.

İstanbul Kombi Servisi

Hayatımızı kolaylaştıran kombilerde belirli dönemlerde meydana gelen arızalar ya da gerçekleştirilmesi gereken bakımlarda kombi servisine ihtiyaç duyuyoruz. Bu tür hizmetleri sunan firmalar;

 • Kombilerin arızalarını giderme,
 • Kombi bakımı yapma ve
 • Petek temizleme hizmetleri ile yanınızda yer alıyor.

Sevgi Tesisat ise deneyimli ekibi, profesyonel hizmet anlayışı ile yanınızda yer alırken, kalitesinden taviz vermeden, uygun fiyat garantisi sağlamaktadır. Çok hassas cihazlar olduğundan, tüm sürecin kontrollü şekilde yönetilmesi gerekir. İşte tüm bunları da uzman kombi servisi olarak Sevgi Tesisat gerçekleştirecektir.

En Yakın Kombi Servisi

Sevgi Tesisat, deneyimli ekibi ile güvenilir kombi servisi olarak hizmet sunmakta, İstanbul genelinde hizmetlerini gerçekleştirmektedir. İstanbul’un her iki yakasında hizmetlerine eksiksiz şekilde devam eden İstanbul kombi tamircisi firmamız, size beklediğiniz kalitedeki hizmeti eksiksiz şekilde sunacaktır. Bu nedenle hemen bizimle iletişime geçerek, talebinizi iletebilirsiniz. Talebinizi ilettikten sonra ekibimiz hemen harekete geçecek, bulunduğunuz adrese belirtilen sürede ulaşacaktır. Gerekli kontroller gerçekleştirildikten sonra hizmet sunulacak ve sorun çözülecektir. Kombi servisi İstanbul gibi bir mega kentte sık tercih edilen hizmet olduğundan, Sevgi Tesisat olarak sizin için en profesyonel hizmeti vermekteyiz.

Kombi Bakımı Fiyatları

Yaşam ve çalışma alanlarımızda çok önemli bir yere sahip olan kombiler, belirli arızalar ile karşı karşıya kaldıklarında avantajları kullanılamaz hale gelir. Bu nedenle hemen kombi tamir servisi çağırılarak sorun ortadan kaldırılmalıdır. Ayrıca çoğu durumda bu tip arızaların ortaya çıkmasının temel nedeni yeterli kombi bakımının yaptırılmamasıdır. Halbuki kombi bakımı zamanında ve en iyi şekilde gerçekleştirilirse, çoğu arıza ortaya çıkmayacaktır. Peki, kombi bakım fiyatları ne kadar? Bunun belirli bir fiyatı bulunmuyor. Sevgi Tesisat firmamıza ulaşarak fiyat ile ilgili bilgi alabilir, süreci öğrenebilirsiniz. Çünkü kombi özellikleri, türü, markası ve yaşı göz önünde bulundurularak fiyatlar belirlenmektedir.

Kombi servisi son dönemin en popüler hizmetleri arasında. Çünkü sık kullandığımız kombilerin belirli arızaları ya da gereksinimleri ortaya çıkabiliyor. İşte bu durumda da Sevgi Tesisat olarak yanınızda yer alıyoruz. Kombi bakımı, petek temizliği ve kombi tamiri gibi hizmetleri gerçekleştiren firmamızdan, en güvenilir hizmeti en uygun fiyatlara alabilirsiniz. Bize ulaşmak için 7/24 açık olan telefon numaralarımızı kullanabilir, talebinizi hızlı şekilde ileterek hizmet alabilirsiniz. En iyi kombi tamircisi olarak daima size kaliteli hizmetleri sunacağımızdan emin olabilirsiniz.

Uzman Kombi Servisi Neden Önemlidir?

Evlerimizin ya da çalışma alanlarımızın ısınması ve sıcak su ihtiyacımızın karşılanması için kombiler hayatımızda büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle kombiler ile ilgili yaşanan arızalar hayatımızı yaşanamaz hale getirir. Yaşanan arızaların ortadan kaldırılması noktasında kombi servislerine pek çok iş düşüyor. Peki, uzman kombi servisleri hangi açıdan önemli?

 • Kombilerin çalışma düzenini kontrol etmek,
 • Bakımlarını yapmak,
 • Petekleri temizlemek,
 • Olası arızaları önceden tespit etmek,
 • Meydana gelmiş arızaları ortadan kaldırmak ve
 • Diğer konularda kullanıcılara destek vermek gibi pek çok hizmeti bulunmaktadır.

Yukarıda da görüldüğü üzere, en iyi hizmeti sunan kombi servisleri, kullanıcıların tüm taleplerine karşılık verebilecektir. Tam da bu noktada yanınızda yer alan Sevgi Tesisat, uzman bir teknik servis olarak tüm taleplerinizde yanınızda yer almaktadır.

Kombi Servisine Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Kombilerde çok sık karşılaşılan bazı arızalar bulunur ve bu arızalar kombi kullanımını imkansız hale getirir. Ayrıca belirli periyotlarda kombi bakımlarını gerçekleştirmek de zaruri olacaktır. Bunun gibi daha pek çok sebep için kombi servislerine ihtiyaç duyulur. Tüm marka kombilere aynı hizmeti sunan Sevgi Tesisat firmamız ise size ihtiyacınız olan hizmeti en kapsamlı şekilde sunacaktır. Peki, kombi servislerine ne zaman ihtiyaç duyulur?

Özellikle yaz mevsimi ile kış mevsimi girişinde kombilerin mutlaka bakıma ihtiyacı olur. Genellikle bu dönemlerde yaptırılmayan bakımlar sonucunda pek çok arıza ortaya çıkabilmektedir. Bunun ötesinde peteklerin de belirli periyotlarda temizlenmesi gerekecektir. Çünkü petek temizletmek, kombi performansının artması, daha az yakıt tüketiminin sağlanması gibi avantajları sağlayacaktır. Kombi arıza sürecinde de hiç kuşkusuz ki kombi servisine ihtiyaç duyulacaktır. Bu nedenle Sevgi Tesisat olarak, tüm kombi hizmeti gereksinimlerinde yanınızda yer alarak, taleplerinize karşılık vermekteyiz.

Kombi Arızaları Nelerdir?

Kullandığımız kombilerin farklı özellikleri bulunur ve bu özellikler kullanıcılara çeşitli avantajlar sunar. Ancak her kombinin farklı özellikleri olduğu için ortaya çıkan arızalar da farklılık gösterebilir. Tüm bunların yanında, kombi kullanımının doğru şekilde gerçekleştirilmemesi ya da belirli çevresel etmenler sonucunda aşağıdaki kombi arızaları ortaya çıkabilmektedir:

 • Su Basıncı Arızaları
 • Kurulum Arızaları
 • Elektriklerin Gidip Gelmesi Sonucunda Ortaya Çıkan Arızalar
 • Yaz ve Kışa Uygun Modda Kullanmama Arızaları
 • Çevresel Etkenlere Bağlı Arızalar
 • Soğuktan Kaynaklanan Arızalar
 • Baca Sistemi Arızaları
 • Bakımsızlık Sonucu Oluşan Arızalar

Yukarıdaki unsurlar, kombilerde meydana gelen arızaların genelini oluşturmaktadır. Bunların dışında çeşitli arızalar da oluşabilir. Ancak her bir arızada hemen uzman bir kombi servisine başvurulması gerekir.

Kombi Bakımı Neden Önemlidir?

Kullandığımız teknolojik cihazların belirli dönemlerde bakıma ihtiyacı olur. Bakımlar ne kadar geç yapılırsa ya da yapılmazsa, bu durumda yaşanması olası arızalar yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başlayacaktır. Peki, kombi bakımı neden önemlidir? Kombi bakımı yaptırmanın avantajları nelerdir?

 • Kombinizde oluşması muhtemel arızaları önler.
 • Kombinin ömrünü uzatır.
 • Yakıt tasarrufu yapmanıza yardımcı olur.
 • Daha az yakıt ile daha fazla ısınma performansı elde etmenizi sağlar.
 • Maddi ve manevi olarak kullanıcıyı korur.

Yukarıdaki avantajları elde etmek için, kombinize yılda iki kez bakım yaptırmalısınız. Yaz ve kış başı olmak üzere iki kez kombi yaptırmak en idealidir.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

En çok sorulan soruların başında yer alan kombi bakımı nasıl yapılır? sorusu, aslında tüm kullanıcılar için çok önemli. Çünkü hangi işlemlerin gerçekleştirildiği sıkça soruluyor. Şimdi size kombi bakım hizmetinin nasıl yapıldığından bahsedelim.

 • Öncelikli olarak kombinin elektrik ve su bağlantısı kapatılır.
 • Sonrasında ön panel açılır.
 • Ateşleme alanının çevresi ve iç panelin çevresi fırça ile temizlenir.
 • Baca fanı kontrol edilerek temizliği gerçekleştirilir.
 • Brülör temizlenir.
 • Üç kollu vana yerinden sökülerek temizlenir.
 • Fan sökülür ve Aspirin gibi yağ sökücüler ile pislikleri giderilir. Yerine takılır.
 • Kombi içerisindeki tozlar ve diğer taneli pislikler elektrikli süpürge ile temizlenir.
 • Kombi altındaki filtre çıkarılır ve yağ sökücüler ile temizlenir. Sonra yerine takılır.
 • Pompa ile kombi içerisindeki pis su dışarı çıkarılır. Tesisattaki pis su temizlenmiş olur.

Yukarıdaki tüm süreçlerin tek tek gerçekleştirilmesi ile kombi bakımı işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır. Siz de kombi servisi talebi ile ilgili düşüncede iseniz o halde hemen Sevgi Tesisat firmamız ile iletişime geçebilirsiniz

Hizmetlerimiz