Banyo Gideri Nasıl Açılır?

j

Sevgi Tesisat

}

09.14.2022

Evlerimizin en önemli bölümlerinden olan banyo, tıkanıklık ile karşı karşıya kalındığında kullanılamadığı için, tıkanıklıkların kısa süre içerisinde ortadan kaldırılması gerekir. Bunu gerçekleştirecek pek çok basit yöntem bulunuyor. Basit yöntemler ile tıkanıklığın açılamaması halinde ise profesyonel çözümler bir zorunluluk. İşte bu noktada da Sevgi Tesisat firmamız size profesyonel çözümler ile yardımcı olacaktır. Peki, banyo gideri nasıl açılır? Şimdi bunun tüm yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Banyo Giderleri Nelerdir?

Gün içerisinde sıklıkla kullanılan banyolar, yapılan hatalar sonucunda tıkanıklıklar ile karşılaşabilir. Bu da maddi ve manevi pek çok problemi ortaya çıkaracaktır. Peki, banyolarda bulunan ve tıkanıklıklar ile karşı karşıya kalabilecek giderler hangileridir?

 • Yer Süzgeçleri
 • Duşakabin Giderleri
 • Küvet Giderleri
 • Banyo Lavaboları

Yukarıdaki giderler, banyo giderleri kategorisinde yer almaktadır. Sıklıkla tıkanıklıklar ile karşı karşıya kalabilir. Peki, banyo gideri tıkanıklığı neden oluşur?

Banyo Gideri Tıkanıklık Sebepleri Nelerdir?

Dikkatli bir kullanım gerçekleştirilmezse, banyo giderleri ve diğer tüm giderler tıkanabilir. Tıkanıklığın ortadan kaldırılması da kimi zaman kolay olmaz. Profesyonel hizmetler gerekir. Bu nedenle tıkanıklıkların oluşması, küçük bir hataya bakar. Peki, bu hatalar hangileridir?

 • Banyo lavabosunda sakal tıraşı olunurken, sakalların lavabo giderine kaçması,
 • Saç taranması esnasında, kılların gidere kaçması,
 • Yer süzgeçlerine yabancı cisim kaçması,
 • Duşakabin ve küvet giderine saç kıllarının kaçması,
 • Sabun artıklarının lavabo ve diğer banyo giderlerine kaçması,
 • Tesisatların yeterli eğime sahip olmaması ve
 • İnşaat sırasında tesisatlara inşaat malzemelerinden parçaların kaçması, banyo giderinde tıkanıklık sebepleri arasında gösterilmektedir.

Yukarıda da görüldüğü üzere tıkanan banyo gideri, genellikle kullanıcı hataları ile alakalıdır. Ancak sebep ne olursa olsun, açılması için hemen harekete geçmek gerekir. Peki, banyo gideri tıkanıklığı basit yöntemler ile nasıl ortadan kaldırılır?

Tıkanan Banyo Gideri Nasıl Açılır?

Banyo gideri tıkanıklıklarının kısa sürede ortadan kaldırılması için ilk önce basit yöntemlerin tercih edilmesi gerekir. Basit yöntemler işe yaramadıysa, o halde profesyonel çözümler gerekir. Şimdi bu yöntemlerden bahsedelim.

Kimyasallar İle Banyo Gideri Tıkanıklığı Açma

Kostik gibi pek çok toz, sıvı, jel ya da kapsül halinde tıkanıklık açma kimyasalı bulunmaktadır. Bu kimyasallar ile tıkanıklıklar hızla açılabilir. Peki, bu şekilde banyo gideri nasıl açılır?

 • Öncelikle kimyasalın paketinde belirtilen ölçekte giderin üzerine dökün.
 • Ardından bekleyin ve etkileşime geçtikten sonra üzerine bol miktarda sıcak su dökerek gideri temizleyin.
 • Tüm işlem esnasında maske ve eldiven takmayı ihmal etmeyin.

Kimyasallar ile banyo gideri yukarıdaki gibi açılabilmektedir. Bunun için Lavabo Açıcı Nasıl Kullanılır? isimli içeriğimizi inceleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Pompa İle Banyo Gideri Tıkanıklığı Açma

Tıkanan banyo giderini açmak için kullanılan geleneksel yöntemlerden bir tanesi pompadır. Pompa ile basit nitelikteki tıkanıklıkları açmak oldukça kolaydır. Ancak tıkanıklığın derecesi yüksekse, pompa işe yaramaz. Peki, pompa ile gider nasıl açılır?

 • Öncelikle giderin üzerinde su biriktiğinden emin olun.
 • Ardından pompayı giderin üzerine koyun.
 • Sonra seri şekilde pompa ile gidere baskı yapın.
 • Yaptığınız her baskından sonra tıkanıklık sebebi etkilenecektir.
 • Eğer tıkanıklık sebebi basit ise bu şekilde tıkanıklık ortadan kalkacaktır.

Yukarıdaki adımları uygulayarak, pompa ile gider açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında çeşitli yöntemler de bulunmaktadır.

Kombilerde Otomatik Hava Sızdırması

Susta Tel İle Banyo Gideri Tıkanıklığı Açma

Hemen her hırdavatçıda bulunabilen bir ürün olduğundan, susta tel ile tıkalı gider açma işlemleri sıklıkla tercih edilmektedir. Peki, bu işlem nasıl gerçekleştirilir?

 • Susta teli açın ve tıkalı olan giderden içerik uzatın.
 • Sonrasında teli çevirerek ittirin ve tıkanıklığa sebep olan etkene gelene kadar bu işleme devam edin.
 • Ardından teli geri çekin ve giderin açılıp açılmadığını kontrol edin. Açılmadı ise bu işlemi tekrarlayın.

Yukarıdaki adımları uygulayarak, susta tel ile tıkalı gideri açabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey, herhangi bir hırdavatçıdan susta tel almak olacaktır. Banyo gideri tıkandı, nasıl açılır? diye düşünüyorsanız, yukarıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz. Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır? isimli içeriğimizi de inceleyebilirsiniz. Bunlar işe yaramadıysa, o halde hemen profesyonel bir firma ile iletişime geçmeniz gerekir.

Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Açılır? Profesyonel Yöntem

Banyoda yer alan giderlerden bir tanesi tıkanmış ve evde uygulanabilecek yöntemler ile tıkanıklık açılamıyorsa, o halde profesyonel yöntem gerekir. Bunun için Sevgi Tesisat firmamız size profesyonel çözümler sunacaktır. Peki, sizin için bu işlemi nasıl gerçekleştiriyoruz? Tıkanmış banyo gideri nasıl açılır? Şimdi bundan bahsedelim.

 • Öncelikli olarak bizimle iletişime geçtiğinizde, belirtilen saatte uzman ekibimiz ve teknolojik ekipmanlarımız ile adrese intikal ediyoruz.
 • Ardından hangi gider tıkandı ise tıkanıklık açma cihazı ile tıkanıklığa müdahale ediyoruz.
 • Giderin büyüklüğüne göre tıkanıklık açma cihazının belli büyüklükte uçları bulunur. Uygun ucu cihaza takarak, işlemi gerçekleştirmeye başlıyoruz.
 • Sonrasında cihazın telini gidere gönderiyor, cihazı çalıştırıyor ve telin en derine kadar inmesini sağlıyoruz.
 • Dönerek ilerleyen tel, tıkanıklığa sebep olan etmenlerin tamamını ortadan kaldırdığından, gider tıkanıklığı çözülmüş oluyor.
 • Sonrasında bol su ile gideri temizliyoruz ve işlem tamamlanıyor.

Yukarıdaki işlemleri en doğru şekilde gerçekleştirerek, kırmadan banyo gideri açma işlemimizi sona erdiriyoruz. Bu konuda uzman olan ve daima kalitesi ile öne çıkan Sevgi Tesisat firmamızı tercih edebilir, siz de profesyonel hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Banyo Gideri Açma: Sevgi Tesisat

İstanbul genelinde, tıkalı gider açma hizmetleri sunan firmamız, size aradığınız nitelikteki hizmeti uzman çalışanları sayesince sunacaktır. Bunun için bizi tercih ederek, aşağıdaki avantajları elde edebilirsiniz.

 • Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet,
 • Uzman çalışanlar,
 • Teknolojik cihazlar,
 • Hızlı ve sonuç odaklı olma,
 • Kırmadan gider açma ve
 • Uygun fiyatlar, sunduğumuz hizmetin özellikleri arasındadır.

Siz de banyo gideri tıkanıklıkları ile karşı karşıya kaldıysanız ve evde uygulanabilecek yöntemler işe yaramıyorsa, o halde Sevgi Tesisat firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Biz de “Banyo Gideri Nasıl Açılır?” isimli içeriğimizde bu konunun pek çok detayından bahsetmeye çalıştık.

Banyo Gideri Tıkandı. Ne Yapmalıyım?

Öncelikle gider açıcı kimyasallar, susta tel ve pompa gibi yöntemler ile banyo giderini açmayı deneyebilirsiniz. Bu yöntemler basit tıkanıklıklarda etkili olacaktır. Ancak bahsedilen yöntemler işe yaramıyorsa, o halde profesyonel tesisat firmalarından yardım almanız gerekir.

Duşakabin Gideri Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

En sık tıkanan banyo giderlerinden olan duşakabin giderini pompa gibi basit yöntemler ile açabilirsiniz. Bunun yanında susta teli de kullanarak, tıkanıklığa sebep olan cisimleri çıkarabilirsiniz. Tabii ki tıkanıklığın sebebi çok büyük etken. Eğer küçük küçük onlarca etken yardımı ile gider tıkandı ise mutlaka uzman bir tesisat firmasından yardım almanız fayda sağlayacaktır.

Banyo Giderindeki Saçlar Nasıl Temizlenir?

Karbonat ve sirke, birbiri ile tepkimeye girdiğinden, gider tıkanıklıklarının açılmasında kullanılır. Bir miktar karbonat ve bir su bardağı sirkeyi gidere dökerek, tepkime sağlayabilirsiniz. 10 dakika bekledikten sonra bol sıcak su dökün ve saç kılları nedeniyle tıkanan banyo gideri açılacaktır.

Öne Çıkanlar

İlgili Mesajlar

Kombi Neden Su Akıtır?

Kombi Neden Su Akıtır?

Sıcak ya da soğuk hava fark etmeksizin kombilere her mevsim ihtiyaç duyuyoruz. Soğuk havalarda ısınma konusuna ekstra ihtiyaç duysak da her mevsim sıcak suya olan ihtiyacımız son derece yüksek. İşte bu sebeple kombilerde bir problem meydana geldiğinde, hayatımızın pek...

daha fazla bilgi edinin
Peteklerin Altı Isınmıyor

Peteklerin Altı Isınmıyor

Isınma sisteminin en önemli parçalarından bir tanesi olan petekler, kombinin borular ile aktardığı sıcak suyu devir daim yaparak ortamın ısınmasını sağlarlar. Bu şekilde hem peteğin olduğu yer ısınır hem de ısınma işlemi büyük bir konforla gerçekleşmiş olur. Ancak her...

daha fazla bilgi edinin
Petek Temizliği Nasıl Yapılır

Petek Temizliği Nasıl Yapılır

Isınmak ve sıcak su ihtiyacımızı karşılamak için kullandığımız kombiler, hayatımızın her alanında bize çok fazla kolaylık sağlıyor. İşte sağladığı bu kolaylıklardan yola çıkarak, kombilere aynı hassasiyeti göstermemiz gerekir. Bunun diğer boyutu da kombi petekleridir....

daha fazla bilgi edinin

Acil Tesisatçı’ya mı ihtiyacınız var?

7/24 Hizmet İçin

0 Yorum
Bir İçerik Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir